#2017-07-03 01:35:59 

velerhad

Użytkownik

hej wszystkim… mamy taką dosyć poważną sytuację w domu, bo córka uczulona jest na pszczoły, ogólnie bardzo źle znosi ukąszenia. Mieszkamy w takim miejscu, że jednak trochę tego wkoło lata, za oknem własny ogródek. Chcemy dobrze zabezpieczyć dom przed owadami – stąd moje pytanie, jak kupować moskitiery okienne? I na co zwracać uwagę? Może ktoś jeszcze miał sytuację z uczulonym dzieckiem?
#2017-07-03 03:19:53 

Monique

Użytkownik

my mamy taką sytuację.:) synek ma już siedem lat i coraz więcej rozumie, na widok pszczoły nie panikuje jak kiedyś i wie, że jak siedzi spokojnie to jest mniejsze ryzyko ukąszenia. Ale małe dziecko faktycznie ciężko upilnować. My się bardzo natrudziliśmy, każda moskitiera do okna była ze sto razy sprawdzona – czy szczelna, czy się dobrze trzyma etc. Ale w tym wszystkim kompletnie zapomnieliśmy o drzwiach i oczywiście insekty i tak wlatywały.;/ znaleźliśmy potem fajne, wygodne moskitiery na drzwi. Możesz sobie zobaczyć tutaj http://www.tesa.pl/konsument/moskitiery/moskitiera-do-drzwi jak to wygląda, kupowaliśmy właśnie od tej firmy. Nie przeszkadzają w wychodzeniu, ładnie wpuszczają powietrze.:) Rozpisałam się, ale rada taka – zabezpieczcie dom wszędzie, nie tylko okna…
#2017-07-03 03:48:14 

Besella

Użytkownik

no właśnie, najczęściej się myśli o oknach, a jednak w domu bywa sporo „dziur”. U nas mamy u góry taras, a na dole drzwi ogrodowe, często otwarte, i jeszcze drzwi wejściowe. Co do zakupów to ja lubię kupować u znanych producentów, jakoś bezpieczniej się wtedy czuję.
#2017-07-03 05:13:56 

romario83

Użytkownik

warto sobie sprawdzić czy moskitiery są przejrzyste i łatwe w montażu. Mają odgradzać od świata, ale bez przesady, by nie robiło się ciemno i by nie było zaduchu.
#2017-07-03 06:10:12 

Besella

Użytkownik

fajnym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe, takie jak te ze strony http://www.tesa.pl/konsument/tesa-rama-alu-comfort-do-okien.html. masz tam sprężyny zaciskowe i niczego nie trzeba rozwiercać. Estetyczne rozwiązanie.:) poza tym kolega ma rację, liczy się przejrzystość, lekkość moskitiery… nikt nie chce się potem dusić w domu czy mieszkaniu…
#2017-07-03 08:00:26 

velerhad

Użytkownik

a czy takie sprężyny zaciskowe pasują do wszystkich okien czy trzeba się nakombinować ze specyfikacją? Dzięki za wszystkie odpowiedzi, widzę, że nie tylko ja męczę się z owadami.:) o drzwiach faktycznie w tym rozpędzie można zapomnieć.
#2017-07-03 08:27:21 

ospowaty

Użytkownik

nasze dziecko nie jest uczulone, ale boi się owadów – no i wolimy jednak, żeby po domu nic nie latało, bo wiadomo jak to bywa… za dużo nasłuchałem się historii jak komuś pszczoła wpadła do szklanki.;/ generalnie moskitiery ramkowe są godne polecenia, też je mamy. Montaż jest prosty, pasują do okien bez większego problemy, mają najpopularniejsze wymiary.
#2017-07-03 11:24:05 

Brika

Użytkownik

też zwracałam uwagę na przepuszczanie powietrza i światła, poza tym kwestie montażu, żeby całość jakoś sensownie działała z roletami. I nie oszukujmy się, wygląd ma znaczenie.:) Jak się wierci dziury i za bardzo dopasowuje okna do moskitiery, a nie odwrotnie, nigdy nie wygląda to dobrze.
#2017-07-03 13:05:26 

velerhad

Użytkownik

dzięki za rady, na pewno wezmę je pod uwagę przy zakupach.:)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015